вул.Фрунзе, 9, м.Київ, Україна, 04071
Подільський р-н, ст.м. Контрактова площа
(044) 463-74-70, academy@maritime.kiev.ua
Телефон приймальної комісії:
(044) 360-62-55; (044) 482-51-38.
Форум відділу сприяння працевлаштуванню студентів і випускників КДАВТ

Київський народний театр-студія "Райдо"

ДУІТ: новий український університет провів урочисту посвяту першокурсників


31 серпня 2016 року на Поштовій площі біля Київського річкового вокзалу зібралися вчорашні абітурієнти, які зробили вибір на користь професії у транспортній галузі, їхні батьки та гості. На березі Дніпра відбулася посвята першокурсників новоствореного Державного університету інфраструктури та технологій (ДУІТ) у студенти. Саме з них розпочалася перша сторінка літопису нового вищого навчального закладу України, утвореного на базі двох столичних закладів вищої освіти: Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного та Державного економіко-технологічного університету транспорту.

Лави новоствореного вишу поповнили 1080 студентів, які здобуватимуть ОКР бакалавра на дев’яти факультетах ДУІТ – не лише в Києві, а й у Ізмаїлі Одеської області та Миколаєві. Крім того, у стінах новоствореного вишу 698 осіб здобуватимуть ОКР спеціаліста, 407 – ступінь магістра. Привітали майбутніх судноводіїв, судномеханіків, ІТ-фахівців, юристів, економістів, фахівців залізничного транспорту керівники ВНЗ, представники районної влади, транспортних підприємств України, профспілок водників та залізничників.

Зокрема, в урочистих зборах з нагоди початку навчального року та посвяти першокурсників у студенти взяли участь начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Подільської районної у м. Києві державної адміністрації Олена Кузьменко, заступник голови Української профспілки працівників річкового транспорту Віталій Бабич, заступник начальника регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Роман Йосифович, голова Української профспілки працівників річкового транспорту Михайло Чубай, представник Профспілки залізничників та транспортних будівельників Олександр Гнатюк.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять героїв Небесної сотні, тисяч наших воїнів, які полягли в боях антитерористичної операції за свободу і єдність нашої Батьківщини, та загиблих мирних жителів Донбасу.

Потому до першокурсників звернулися керівники об’єднаних вишів та очільник новоствореного ВНЗ. «Наш університет – Державний університет інфраструктури та технологій – це унікальний вищий навчальний заклад нашої України у місті Києві. Ми пишаємося тим, що сьогодні приймаємо студентів у цей новостворений виш. Наше з вами завдання, – звернулася до колег в.о. ректора Державного економіко-технологічного університету транспорту професор Надія Брайковська, – зуміти передати молоді те найкраще, що накопичилося у наших двох навчальних закладах».

У свою чергу в.о. ректора КДАВТ доцент Олександр Зорька, вітаючи першокурсників, наголосив: «Ви стаєте студентами. Найголовніше, щоб ви хотіли вчитися та отримали у стінах університету знання, які потім дозволять посісти гідне місце у нашому суспільстві».

Керівник новоствореного Державного університету інфраструктури та технологій акцентував увагу присутніх на особливому значенні події, що відбулася в освітянському середовищі, та звернувся до молоді. «Ми сьогодні присутні на надзвичайному історичному заході. З цього моменту починається історія нового навчального закладу. Хочу, щоб ви запам’ятали одну просту річ: людину майже неможливо навчити, людина може навчитися. Ми – викладачі – зробимо все для того, щоб створити вам гідні умови для того, аби навчатися. Адже від якості ваших знань залежатиме рейтинг нашого навчального закладу», – зауважив в.о. ректора ДУІТ професор Владислав Панін.

Натомість студент І курсу факультету експлуатації технічних систем на водному транспорті Павло Карпенко від імені першокурсників пообіцяв зробити все можливе, щоб виправдати покладені на них сподівання: стати провідними спеціалістами транспортної галузі України.

Студенти випускних курсів передали своїм молодшим колегам естафету студентського життя – вручили символічні студентський квиток та залікову книжку. За традицією, воднотранспортного ВНЗ, який увійшов до складу ДУІТ, керівник вишу сповістив про початок навчального рейсу справжнім корабельним дзвоном. У рамках урочистостей також прозвучали українські пісні від талановитих студентів Києва. Крім того, у студенти транспортного університету «новобранців» посвятили володарі наземних і водних шляхів Діана та Нептун.

Після завершення офіційної частини заходу на першокурсників чекала прогулянка Дніпром на навчальному судні ДУІТ «Штурман» і прогулянковому теплоході «Ай-Петрі». Під час неї можна було не лише помилуватися краєвидами Києва, а й краще познайомитися з однокурсниками і викладачами, спланувати свою подальшу спільну роботу.

Світлана Горська