вул.Фрунзе, 9, м.Київ, Україна, 04071
Подільський р-н, ст.м. Контрактова площа
(044) 463-74-70, academy@maritime.kiev.ua
Телефон приймальної комісії:
(044) 360-62-55; (044) 482-51-38.
Форум відділу сприяння працевлаштуванню студентів і випускників КДАВТ

Київський народний театр-студія "Райдо"

Академія та громадськість: спільно боротися з корупцією


29 жовтня 2015 року під час засідання Вченої ради Академії відбулося підписання угоди про партнерство і співробітництво між Київською державною академією водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного і громадською організацією «Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам «Антикорупційна ініціатива». Академія та представники громадськості запланували об’єднати інтереси та зусилля щодо формування у суспільстві нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно небезпечного явища.

Співпраця передбачає проведення інформаційно-просвітницької кампанії, спрямованої на підвищення правової обізнаності студентів Академії, роз’яснювальної роботи серед молоді під час наукових форумів, круглих столів, науково-практичних конференцій, тренінгів, а також спільних заходів щодо інформування населення з питань запобігання та протидії корупції. Крім того, планується залучати молодь до участі у процесах прийняття владних рішень через опосередковане членство у громадських радах органів місцевого самоврядування та державних органів, а також до проведення громадських та антикорупційних експертиз проектів нормативно-правових актів. Також передбачено надання правової допомоги та консультування громадян з питань протидії корупції.

Робота в цьому напрямку буде спрямована як на професійне становлення студентів юридичного факультету КДАВТ, так і на підвищення рівня правових знань студентів інших факультетів та структурних підрозділів Академії.

«Ми плануємо працювати зі студентами, проводити круглі столи щодо роз’яснення поняття «корупція», яке у нас досить розмите. Представники організації готові долучатися до проведення лекційних занять», – повідомив Голова Правління ГО «Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам «Антикорупційна ініціатива» Павло Комірчий. У заході також взяли участь члени Правління Центру, які мають безпосередній досвід роботи у напрямку боротьби з корупцією.

У свою чергу ректор КДАВТ Владислав Панін та перший проректор Анатолій Горбань запевнили у готовності сприяти проведенню на базі навчального закладу різноманітних правових просвітницьких заходів за участю представників Центру.

Для довідки. «Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам «Антикорупційна ініціатива» – добровільна та неприбуткова громадська організація, створена у січні 2012 року. Основна мета діяльності Центру – реалізація законних інтересів його членів у розробленні та впровадженні на державному рівні національної антикорупційної політики шляхом залучення громадськості до участі у законотворчому процесі, встановлення громадського контролю над дотриманням Конституції та законів України посадовими особами органів державної влади, місцевого самоврядування та судів, а також проведення незалежних наукових досліджень форм проявів корупції в Україні та розроблення дієвої системи протидії корупції.

Центр об’єднує у своїх лавах колишніх правоохоронців, наукових діячів, представників бізнесу та широких верств громадськості. Вони, зокрема, є членами громадських рад при Міністерстві внутрішніх справ України, місцевих органах виконавчої влади і самоврядування в Києві, Полтаві, Вінниці, Миколаєві.