вул.Фрунзе, 9, м.Київ, Україна, 04071
Подільський р-н, ст.м. Контрактова площа
(044) 463-74-70, academy@maritime.kiev.ua
Телефон приймальної комісії:
(044) 360-62-55; (044) 482-51-38.
Форум відділу сприяння працевлаштуванню студентів і випускників КДАВТ

Київський народний театр-студія "Райдо"

Абітурієнт-2017: зробити вибір на користь успіху


Пройти шлях від навчання правильно ходити палубою до керівництва екіпажем судна, що перевозить вантаж вартістю мільйони доларів. Таку пропозицію зробили абітурієнтам, які завітали 13 травня на День відкритих дверей у Київську державну академію водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного.

Керівники, викладачі та студенти Академії розповіли гостям про особливості навчання у ВНЗ, його головні переваги та перспективи, що відкриваються перед охочими пов’язати своє життя з транспортною галуззю: стати судноводіями, судномеханіками, економістами, фахівцями з інформаційних технологій, юристами з відповідною спеціалізацією. Власним досвідом працевлаштування поділилися випускники КДАВТ, які сьогодні вже приймають на практику нинішніх вихованців своєї альма-матер.

 Усі учасники заходу звернули увагу на понад 100-річну історію розвитку Академії, що розпочалася від Київського річкового училища. Сьогодні виш також проходить через якісні перетворення й стає частиною Державного університету інфраструктури та технологій (ДУІТ), сформованого на базі КДАВТ та Державного економіко-технологічного університету транспорту. Нині ДУІТ перебуває на завершальній стадії створення. На цьому наголосив ректор нового університету, професор, заслужений діяч науки і техніки України Владислав Панін.

Очільник ВНЗ розповів про якісні зміни, що чекають на Академію, та ті переваги, які отримають від цього її студенти й випускники. «Диплом класичного університету завжди має більшу вагу на світовому ринку праці», – підкреслив Владислав Панін.

  

На постійному русі та оновленні як ключових характеристиках Академії акцентував увагу абітурієнтів та їхніх батьків і заступник голови Української профспілки працівників річкового транспорту Віталій Бабич, випускник КДАВТ. «Академія не стоїть на місці, вона розвивається, накопичує матеріально-технічну базу, збільшується кількість професорсько-викладацького складу», – зауважив представник воднотранспортної галузі.

Гостею заходу також стала заступник директора експедиторської компанії Good Logistics LLC, що займається міжнародними перевезеннями, Наталія Тимощук. Свого часу вона закінчила Академію і сьогодні продовжує комунікувати з вишем як роботодавець.

«Топ-менеджери нашої компанії – це випускники Академії. Зокрема, наш акціонер і генеральний директор – випускник 2004 року. І зараз ми продовжуємо співпрацю з Академією вже як роботодавці. Зокрема, надаємо базу для практики. Так ми починаємо знайомитися зі студентами, відпрацьовувати з ними певні практичні моменти і вже після завершення навчання беремо молодь на роботу. Таких працевлаштованих випускників КДАВТ у нас у компанії близько 30% від загальної кількості працівників», – розповіла Наталія Тимощук.

Крім того, вона наголосила, що логістика, транспортні технології, міжнародні перевезення – ті спеціальності, кваліфіковані фахівці з яких зараз – у дефіциті. До того ж робота в цьому напрямку гарно оплачується, зауважила представник ринку праці.

Натомість механік першого розряду, старший викладач кафедри суднових енергетичних установок факультету експлуатації технічних систем на водному транспорті Олександр Пастух розповів про морські спеціальності, представлені в Академії. Серед них – судноводій, інженер-судноводій, судномеханік, інженер-судномеханік, інженер-електромеханік. Усі вони, підкреслив Олександр Пастух, який працював на різних суднах флоту, зокрема й іноземних компаній, затребувані на міжнародному ринку праці.

«Одна з ключових переваг для тих, хто захоче здобути професію моряка у КДАВТ, – змога отримати диплом міжнародного зразка та працювати на суднах іноземних компаній. Там зараз дуже зацікавлені у фахівцях, які закінчили саме українські навчальні заклади», – зауважив Олександр Пастух.

У свою чергу відповідальний секретар приймальної комісії Олександр Стрєлков розповів про головні напрямки роботи Академії, зокрема, співпрацю з іноземними морськими вищими навчальними закладами, участь у міжнародних проектах.

Крім того, присутні мали змогу дізнатися про особливості цьогорічної вступної кампанії та терміни її проведення. Так, заяви від абітурієнтів, які вступатимуть на базі атестату про повну загальну середню освіту, прийматимуться з 12 до 26 липня включно. Умови зарахування слід буде виконати до 5 серпня.

Олександр Стрєлков звернув увагу вступників на те, що цьогоріч дозволено подавати загалом не більше дев’яти заяв на чотири спеціальності. Зробити це можна тільки в електронній формі. В Академії під час проведення вступної кампанії працюватиме спеціальний консультаційний пункт, де всім охочим фахівці допоможуть зареєструватися в системі електронного вступу та подати заяви до обраних вишів

Після завершення офіційної частини Дня відкритих дверей було проведено зустрічі деканів факультетів з гостями, кожен із яких мав змогу отримати відповіді на запитання щодо вступу на ту чи іншу спеціальність. Під час спілкування керівники факультетів знайомили з особливостями навчання та тим, що чекає на студентів КДАВТ.

Зокрема, декан факультету судноводіння Олександр Єлєазаров наголосив, що головне завдання тих, хто обирає для навчання сьогоднішню Академію, – засвоювати знання, мати бажання навчатися та розуміти те, що обрана професія передбачає відповідальність за життя людей і вантаж, який перевозиться на судні й коштує мільйони доларів.

Для того, щоб студент досяг у майбутньому успіху на ринку праці, наголосив Олександр Єлєазаров, КДАВТ пропонує відповідну тренажерну базу, що постійно оновлюється, досвід європейських морських ВНЗ, з якими укладено договори про співпрацю і де студенти мають змогу навчатися протягом семестру. Крім того, Академія має досвід спільної роботи з крюїнговими компаніями, завдяки чому студенти можуть брати участь у кадетських програмах та проходити практику на суднах різних країн світу.

Щоб впоратися з тими завданнями, які постають перед фахівцями, що працюють на судні, в першу чергу, слід вміти відповідати за свої рішення. Й навчитися цьому можна, переконаний керівник Центру культури і мистецтв КДАВТ, керівник театру-студії «Райдо» Юрій Сушко. «Наші випускники працюють на командних посадах по всьому світу. Але командна посада – це не просто фахівець, це – особистість. Завдання Академії – випускати не просто тих, хто має базу технічних знань, а особистостей, здатних приймати рішення, нести відповідальність за інших, продовжувати навчатися все життя і підвищувати свій рівень – і технічний, і особистісний, і життєвий. Саме тому наші студенти можуть після лекцій йти на репетицію художньої самодіяльності, а потім виступати як на українських театральних майданчиках, так і на міжнародних», – звернувся до тих, хто зважується обрати для себе професію моряка представник театрального мистецтва.

Мали змогу поспілкуватися абітурієнти і зі студентами  Академії, за плечима яких – уже не один рейс. У п'ятикурсника Дмитра Козака таких уже три. «Я був в Австралії, Африці, Європі, Азії, Латинській Америці, Північній Америці, піднімався до 63-ї широти. Бачив китів, бачив дельфінів, працював з іноземцями, спілкувався з французами, британцями – фахівцями провідних компаній світу. На судні, яке займається глибоководними роботами 2015 року будівництва, навіть привітався з роботом. Першу свою співбесіду я пройшов в крюїнгу за хвилин шість – через два тижні полетів у рейс. Допомогло володіння англійською мовою», – розповів хлопець.

Крім того, власним досвідом участі у кадетській програмі крюїнгової компанії Columbia Shipmanagement Ukraine поділився студент 4 курсу Андрій Кузнець. Він зауважив, що важливу роль для нього відіграла підтримка екіпажу й змога в реальних умовах рейсу відточувати свої навички на практиці.

 

 Тож у абітурієнтів залишається менше місяця, щоб остаточно визначитися зі своїм майбутнім та зробити вибір на користь тієї чи іншої спеціальності. Спеціалізація на  водному транспорті стане правильним вибором на користь власного успіху, переконані у КДАВТ.